Florence Böbrek Nakli Merkezi

Böbrekler vücudumuzun en hayati organlarından biridir. Bu organların zaman içinde işlevlerini kalıcı olarak yerine getirememesine böbrek yetmezliği denir. Böbrek yetmezliği hastalığı için bilinen ve en sık uygulanan tedavi böbrek nakli operasyonudur. Böbrek nakli operasyonu için seçeceğiniz hastane ve doktor hem operasyon süreci için hem de nakil sonrası süreç için oldukça önemlidir.

 

 

 

 

Florence Böbrek Nakli Merkezi

Florence Nightingale böbrek nakli merkezi 2005 yılında Prof. Dr. Barış Akın tarafından kurulmuştur. Bu süre boyunca 800’den fazla böbrek nakli gerçekleştirilen merkezde sağlanan başarı oranı bölümün ileri gelen merkezlerinden birine sahip olan Ohio State’den daha yüksektir.  Bunun en önemli sebeplerinden biri Türkiye’de canlıdan nakil operasyonlarının daha çok gerçekleştirilmesi ve canlıdan nakil ameliyatlarının daha başarılı olmasıdır.

Diğer sebeplerden biri ise merkezde kullanılan ileri ameliyat teknikleridir. Retroperitonoskopik yöntemle böbreğin çıkarılması konusunda Dünyadaki en büyük seriye sahip olan Florence, bu konuda özellikle Türkiyedeki diğer merkezlerin ve Avrupadaki cerrahların eğitilmesi konusunda da çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu yüzden böbrek nakli için Florence Nightingale böbrek nakli merkezi önemli bir referanstır.

Florence Hastaneleri Böbrek Nakli Merkezi Başarı Oranı

Florence böbrek nakli merkezinin en önemli özelliği yüksek başarı oranlarına sahip olmasıdır. Bu oranlar Avrupa ve Amerika’daki ileri merkezlerin başarı oranları ile birebir örtüşen sonuçlara sahiptir. Bunun da en önemli sebebi sadece operasyon sürecinde ile ilgili değil aynı zamanda nakil öncesi alıcı ve vericiyi belli kriterlere göre çok iyi değerlendirmekte ve ileride oluşabilecek riskleri iyi ortaya koymaktadır. Uygun olmayacak, başarısı çok uzun süreliğine sağlanamayacak böbrek nakillerini yapmamak da bu başarılardaki yüksek oranları sağlamakta önemli bir etkendir. Merkezde hasta hazırlığının uygun şekilde yapılmasından sonra ameliyat tekniğinin ileri teknoloji kullanarak yapılması ameliyattan sonra %100 başarı oranını getirmektedir.

Daha sonra önemli olansa ameliyat sonrası takip sürecidir. Nakil sonrası takip programı ile hastalarının her zaman yanında olan Florence başka şehirden ya da başka ülkelerden gelen hastalarını da bu takip programı ile sürekli kontrol altında bulunduruyor. Bu sayede nakil gerçekleştikten sonra hastane çıkışında %99.9 yani neredeyse %100’e yakın başarı oranı sağlanıyor. Nakil operasyonundan 1 yıl sonra %98.7’lik başarı oranı ile yani nakil olan yüz hastanın 99’u sağlıklı bir şekilde çalışan böbrekleri ile yaşamına devam ediyor. 5. Yıla gelindiğinde ise %91’lik bir oran ile yani 10 kişinin 9’u hayatını nakledilmiş böbreği ile devam edebiliyor.

Search

+