bobrek-hastaliklari-merkezi

Tecrübeli Bir Ekip

Prof. Dr. Barış Akin 2004 yılında İstanbul’daki ilk özel hastanedeki böbrek nakli merkezlerinden birini başlattı ve geçen süre içersinde hemşireler, koordinatörler ve doktor ekibi ile dallarında uzman ve tecrübeli bir ekip oluşturdu. Ohio Üniversitesi’nin 20 yılı aşkın tecrübesinin verdiği birikim ile ülkemizde benzer bir merkez oluşmuş oldu. Böbrek nakli ekibimiz tecrübe ve hoşgörü ile başarılı sonuçlarını ortaya koydu.

Yüksek Başarı Oranı

Geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz yüzü aşkın böbrek naklinde herkezi başarılı bir nakil ile eve göndermenin mutluluğu kadar, nakil sonrası takip programımızın başarısı sayesinde, nakil sonrası hastalarımızı uzun yıllar sağlıklı görmenin mutluluğunu da yaşıyoruz. Amerika’daki gelişmiş merkezlerin başarı oranlarını ülkemizde sağlamış olmanın gururu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İleri Ameliyat Tekniği

Sevginin Ödülü. Dünyada sayılı merkezde uygulanabilen ve Türkiye’de Prof.Dr. Barış Akin’in 200 vakanın üzerindeki serisiyle uyguladığı retroperitonoskopi yöntemiyle canlı vericiden böbrek çıkarılması ameliyatı, böbrek naklinde vericilere hem birkaç günde iyleşme hem de kalıcı bir hasar olmadan böbrek verme ameliyatı olabilmeyi sağlıyor. Bu ameliyatın kamera kullanılması sayesinde küçük ameliyat kesileri ile yapılması ameliyat sonrası ağrıyı azaltıyor. Böbreğini merkezimizde bağışlayanlar 2-3 gün içersinde eve dönebilir ve birkaç hafta içersinde normal aktivitelerini kazanırlar. En önemlisi retroperitonoskopi tekniğinde karın zarına hiç girilmeden yapılması sebebiyle karın içi organlara hasar gelmesi ve karın içi barsak yapışıklığı olması riskleri de ortadan kalkmış oluyor. Rahim bölgesi yapışıklıklarının önlenmesi ileride çocuk sahibi olmayı daha güvenli hale getiriyor.

Tüm Türkiye Bize Ulaşabilir

İstanbul dışından yaşayan hastalar da ekibimizin tecrübesi ve Şişli Florence Nightingale hastanesinin kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilir. İstanbul dışı şehirlerden gelen hastalar hastanemizde yatırılarak nakil hazırlığı için gerekli tetkikleri birkaç günde tamamlanmaktadır. Nakil için uygun bulunmaları ve nakil olmaları sonrasında memleketlerine birkaç hafta içersinde dönebilirler. Takip programımızı kendi şehirlerine döndükten sonra da sürdürmekteyiz. SGK olan hastalar bu işlemler için ek bir ücret ödememktedir. Başka şehirde yaşayan hastalar iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak gelmeden önce detaylı bilgi alabilirler.

Böbrek Kardeşliği Programımız

Böbrek nakli olamayan umutsuz çiftleri kardeşlikle bağlayıp mutlu ve sağlıklı çiftler haline getiriyoruz. Sevdiğine böbrek vermek isteyen ama kan grubu uyumu olmadığı veya vericisine antijenik uyumsuzluk olması yüzünden böbrek veremeyen bir çok çift çapraz nakil sayesinde başka çiftlerle eşleştirilerek kan grubu ve antijenik uyumu sağlanan sağlıklı böbrek nakline kavuşuyor.

Başarılı Bir Nakil Sonrası Takip Programı

Böbrek naklinde esas amaç nakledilen böbreğin uzun yıllar çalışmasını sağlamaktır. Böbrek nakli sonrası takip programımız sayesinde elde ettiğimiz uzun dönem başarımızla gurur duyuyoruz. Hastalarımızın ücretsiz olarak tetkik ve muayenelerinin yapılması ve gerektiğinde servisimizde yatırarak ileri tedavi sağlanabilmesi sayesinde dünyadaki en başarılı ileri merkezlerin sonuçlarına ulaştık.Nakil olmuş hastaların takibinde oturmuş bir program Hastalarda çıkabilecek komplikasyonlarda hastayı hemen merkezimizde yatırıp tedavi edebilme olanağı.

Böbrek Nakline Heyecanla Destek Veriyoruz

Florence Nightingale Hastanesinin başarılı nakil sonuçları alınması için ekibimize sağlamış olduğu önemli olanaklar sayesinde kaliteli sağlık hizmetini nakil hastalarımıza sunabiliyoruz. SGK güvencesi olan hastaların hiçbir ek ücret ödemeden nakil için hazırlanması, ameliyat olması ve nakil sonrası takip programımıza alınması hastanemizin sağladığı önemli bir desteklerdendir.