Naim Süleymanoğlu Karaciğer Nakli Oldu

Naim Süleymanoğlu Karaciğer Nakli Oldu

Naim Süleymanoğlu Karaciğer Nakli Oldu

Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski halterci Naim Süleymanoğlu karaciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınmasının ardından bugün ameliyat oldu. 50 yaşındaki Naim Süleymanoğlu, karaciğer sirozu teşhisiyle 25 Eylül’de hastaneye kaldırılmıştı. Acil karaciğer nakli bekleyen halterci için uygun donörün bulunmasının ardından Naim Süleymanoğlu bu sabah ameliyata alındı. 8 saat süren ameliyat başarılı geçti. Naim Süleymanoğlu’nun akrabaları ve yakın çevresinde arasından testleri olumlu sonuç veren bir arkadaşının donör olmasına karar verilmişti.

Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, kardeşinin karaciğer yetmezliği çekmeye başlamasının ardından birçok arkadaşının organ bağışında bulunmak üzere gönüllü olduklarını söyledi. Doktorların, arkadaşlarının arasından birisinin karaciğerinin Naim Süleymanoğlu’na daha uygun olduğunu belirlediğini ifade eden Muharrem Süleymanoğlu, gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından hem kardeşinin hem de verici arkadaşının ameliyata alındığını belirtti.

Durumunun İyi Olduğu Açıklandı

Ameliyatın ardından Naim Süleymanoğlu’nun doktoru Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat’tan açıklama geldi. Ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği ameliyatın iyi geçtiğini belirten Polat, “Müjdeli haberimizi vermek istiyoruz; Şu an çok iyi” diye konuştu. Polat, “Kendisi şu an iyi. Bir süre daha yoğun bakımda kalacak” ifadesini kullandı. “Bir sorun olacağını zannetmiyorum” diyen Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, donörün de durumunun iyi olduğunu belirtti.

Search

+