canlı böbrek nakli

Böbrek nakli sonrası ne zaman taburcu olunur?

Böbreğini veren kişi ne kadar sürede evine döner?

Böbrek nakli ameliyatı sonrası böbreğini veren kişinin, ekibimizin yaptığı retroperitonoskopik nefrektomi yöntemi sonrasında 2-3 gün kadar hastanede kalması gerekmektedir. 2-3 gün sonra eve dönebilir, bir hafta kadar sonra da daha rahat hareket edip sosyal hayatına dönebilmektedir. Ve 1 ay sonra da tamamen eski normal yaşantısına dönebilir.
Retroperitonoskopik nefrektomi kameranın direkt böbreğin bulunduğu retroperiton bölgesine yerleştirildiği, karın içerisine hiç girmeden böbrek çıkarılmasını mümkün kılan bir ameliyat yöntemidir. Böbreğin bulunduğu retroperiton bölgesinde bir odacık yaratarak böbreği bu küçük alan içerisinde kamera altında çıkarma tekniği (Retroperitonoskopi tekniği) vericilere, küçük ameliyat kesisi ve kalıcı hasar vermeden böbrek bağışlama ameliyatı olma olanağını sağlamaktadır. Böbrek nakli merkezimiz dünyada, vericiler için en uygun yöntem olarak görülen bu tekniği uygulayan sayılı merkezlerden biridir.

Retroperitonoskopik Nefrektomi Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Böbreği alan kişi ne kadar sürede evine döner?

Böbrek nakli ameliyatı sonrası böbreği alan kişinin ise yaklaşık 4-5 gün kadar hastanede kalması gerekmektedir. Daha sonra evine dönebilir fakat haftada 2 gün tetkik verip nakil sonrası takip programımızda aktif bir şekilde takip edilmeye başlanır.
Böbrek nakli, hazırlık aşamasının 2-3 gün kadar sürdüğü, nakilden sonra da bir hafta içerisinde eve dönebildiğiniz ve başarı oranının da %98 seviyesinde olduğu çok kıymetli bir tedavi yöntemidir.

Böbrek Nakli Takip Programı Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Search

+