Böbrek Nakli Merkezimiz

Böbrekler vücudumuzun en hayati organlarından biridir. Bu organların zaman içinde işlevlerini kalıcı olarak yerine getirememesine böbrek yetmezliği denir. Böbrek yetmezliği hastalığı için bilinen ve en sık uygulanan tedavi böbrek nakli operasyonudur. Böbrek nakli operasyonu için seçeceğiniz hastane ve doktor hem operasyon süreci için hem de nakil sonrası süreç için oldukça önemlidir.

Florence Böbrek Nakli Merkezi

Florence Nightingale böbrek nakli merkezi 2005 yılında Prof. Dr. Barış Akın tarafından kurulmuştur. Bu süre boyunca 800’den fazla böbrek nakli gerçekleştirilen merkezde sağlanan başarı oranı bölümün ileri gelen merkezlerinden birine sahip olan Ohio State’den daha yüksektir.  Bunun en önemli sebeplerinden biri Türkiye’de canlıdan nakil operasyonlarının daha çok gerçekleştirilmesi ve canlıdan nakil ameliyatlarının daha başarılı olmasıdır.

Diğer sebeplerden biri ise merkezde kullanılan ileri ameliyat teknikleridir. Retroperitonoskopik yöntemle böbreğin çıkarılması konusunda Dünyadaki en büyük seriye sahip olan Florence, bu konuda özellikle Türkiye’deki diğer merkezlerin ve Avrupa’daki cerrahların eğitilmesi konusunda da çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu yüzden böbrek nakli için Florence Nightingale böbrek nakli merkezi önemli bir referanstır.

Florence Hastaneleri Böbrek Nakli Merkezi Başarı Oranı

Florence böbrek nakli merkezinin en önemli özelliği yüksek başarı oranlarına sahip olmasıdır. Bu oranlar Avrupa ve Amerika’daki ileri merkezlerin başarı oranları ile birebir örtüşen sonuçlara sahiptir. Bunun da en önemli sebebi sadece operasyon sürecinde ile ilgili değil aynı zamanda nakil öncesi alıcı ve vericiyi belli kriterlere göre çok iyi değerlendirmekte ve ileride oluşabilecek riskleri iyi ortaya koymaktadır. Uygun olmayacak, başarısı çok uzun süreliğine sağlanamayacak böbrek nakillerini yapmamak da bu başarılardaki yüksek oranları sağlamakta önemli bir etkendir. Merkezde hasta hazırlığının uygun şekilde yapılmasından sonra ameliyat tekniğinin ileri teknoloji kullanarak yapılması ameliyattan sonra %100 başarı oranını getirmektedir.

Daha sonra önemli olansa ameliyat sonrası takip sürecidir. Nakil sonrası takip programı ile hastalarının her zaman yanında olan Florence başka şehirden ya da başka ülkelerden gelen hastalarını da bu takip programı ile sürekli kontrol altında bulunduruyor. Bu sayede nakil gerçekleştikten sonra hastane çıkışında %99.9 yani neredeyse %100’e yakın başarı oranı sağlanıyor. Nakil operasyonundan 1 yıl sonra %98.7’lik başarı oranı ile yani nakil olan yüz hastanın 99’u sağlıklı bir şekilde çalışan böbrekleri ile yaşamına devam ediyor. 5. Yıla gelindiğinde ise %91’lik bir oran ile yani 10 kişinin 9’u hayatını nakledilmiş böbreği ile devam edebiliyor.

Tecrübeli Bir Ekip

Prof. Dr. Barış Akin 2004 yılında İstanbul’daki ilk özel hastanedeki böbrek nakli merkezlerinden birini başlattı ve geçen süre içerisinde hemşireler, koordinatörler ve doktor ekibi ile dallarında uzman ve tecrübeli bir ekip oluşturdu. Ohio Üniversitesi’nin 20 yılı aşkın tecrübesinin verdiği birikim ile ülkemizde benzer bir merkez oluşmuş oldu. Böbrek nakli ekibimiz tecrübe ve hoşgörü ile başarılı sonuçlarını ortaya koydu.

Yüksek Başarı Oranı

Geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz yüzü aşkın böbrek naklinde herkesi başarılı bir nakil ile eve göndermenin mutluluğu kadar, nakil sonrası takip programımızın başarısı sayesinde, nakil sonrası hastalarımızı uzun yıllar sağlıklı görmenin mutluluğunu da yaşıyoruz. Amerika’daki gelişmiş merkezlerin başarı oranlarını ülkemizde sağlamış olmanın gururu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İleri Ameliyat Tekniği

Sevginin Ödülü. Dünyada sayılı merkezde uygulanabilen ve Türkiye’de Prof. Dr. Barış Akin’in 200 vakanın üzerindeki serisiyle uyguladığı retroperitonoskopi yöntemiyle canlı vericiden böbrek çıkarılması ameliyatı, böbrek naklinde vericilere hem birkaç günde iyileşme hem de kalıcı bir hasar olmadan böbrek verme ameliyatı olabilmeyi sağlıyor. Bu ameliyatın kamera kullanılması sayesinde küçük ameliyat kesileri ile yapılması ameliyat sonrası ağrıyı azaltıyor. Böbreğini merkezimizde bağışlayanlar 2-3 gün içerisinde eve dönebilir ve birkaç hafta içerisinde normal aktivitelerini kazanırlar. En önemlisi retroperitonoskopi tekniğinde karın zarına hiç girilmeden yapılması sebebiyle karın içi organlara hasar gelmesi ve karın içi barsak yapışıklığı olması riskleri de ortadan kalkmış oluyor. Rahim bölgesi yapışıklıklarının önlenmesi ileride çocuk sahibi olmayı daha güvenli hale getiriyor.

Tüm Türkiye Bize Ulaşabilir

İstanbul dışından yaşayan hastalar da ekibimizin tecrübesi ve İstanbul Florence Nightingale hastanesinin kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilir. İstanbul dışı şehirlerden gelen hastalar hastanemizde yatırılarak nakil hazırlığı için gerekli tetkikleri birkaç günde tamamlanmaktadır. Nakil için uygun bulunmaları ve nakil olmaları sonrasında memleketlerine birkaç hafta içerisinde dönebilirler. Takip programımızı kendi şehirlerine döndükten sonra da sürdürmekteyiz. SGK olan hastalar bu işlemler için ek bir ücret ödememektedir. Başka şehirde yaşayan hastalar iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak gelmeden önce detaylı bilgi alabilirler.

Böbrek Kardeşliği Programımız

Böbrek nakli olamayan umutsuz çiftleri kardeşlikle bağlayıp mutlu ve sağlıklı çiftler haline getiriyoruz. Sevdiğine böbrek vermek isteyen ama kan grubu uyumu olmadığı veya vericisine antijenik uyumsuzluk olması yüzünden böbrek veremeyen bir çok çift çapraz nakil sayesinde başka çiftlerle eşleştirilerek kan grubu ve antijenik uyumu sağlanan sağlıklı böbrek nakline kavuşuyor.

Başarılı Bir Nakil Sonrası Takip Programı

Böbrek naklinde esas amaç nakledilen böbreğin uzun yıllar çalışmasını sağlamaktır. Böbrek nakli sonrası takip programımız sayesinde elde ettiğimiz uzun dönem başarımızla gurur duyuyoruz. Hastalarımızın ücretsiz olarak tetkik ve muayenelerinin yapılması ve gerektiğinde servisimizde yatırarak ileri tedavi sağlanabilmesi sayesinde dünyadaki en başarılı ileri merkezlerin sonuçlarına ulaştık. Nakil olmuş hastaların takibinde oturmuş bir program hastalarda çıkabilecek komplikasyonlarda hastayı hemen merkezimizde yatırıp tedavi edebilme olanağı.

Böbrek Nakline Heyecanla Destek Veriyoruz

Florence Nightingale Hastanesinin başarılı nakil sonuçları alınması için ekibimize sağlamış olduğu önemli olanaklar sayesinde kaliteli sağlık hizmetini nakil hastalarımıza sunabiliyoruz. SGK güvencesi olan hastaların hiçbir ek ücret ödemeden nakil için hazırlanması, ameliyat olması ve nakil sonrası takip programımıza alınması hastanemizin sağladığı önemli bir desteklerdendir.

Search

+