Avrupa Transplantasyon Derneği – Canlıdan Böbrek Çıkarılması Ameliyatı Kursu

European Society of Transplantation( Avrupa Transplantasyon Derneği) tarafından 28-30 Haziran tarihinde Rotterdam’da düzenlenen LİDO-Living Donor Course (Canlıdan Böbrek Çıkarılması ameliyat kursunda) etkinliğinde Prof. Dr. Barış Akin ikinci kez eğitmen olarak görev almıştır. Ülkemizde Prof. Dr. Barış Akin önderliğinde Böbrek Naklinde önemli başarılara imza atan ekibimiz, dünyada Böbrek naklindeki gelişmelere de katkıda bulunmaktadır.

Florence Nightingale Böbrek Nakli Merkezi’nin sorumlu cerrahı Prof. Dr. Barış Akin kendine özgü tekniği ile Türkiye’de ilk olarak 2009 yılında

Devamını Oku
canlı cerrahi sempozyumu

Canlı Cerrahi Sempozyumunda Böbrek Nakli

11 Eki 2016 Aktiviteler

Bakırköy Tıp Günleri kapsamında gerçekleşen Dr. Sadi Konuk Hastanesi Canlı Cerrahi Sempozyumu’nun dördüncüsü bu yıl geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Bu senenin teması ise ‘Robotik Böbrek Nakli ve Böbrek Cerrahisi” idi. Sempozyumda yurt içinde ve yurt dışında, cerrahi ve üroloji alanında uzman konuşmacıların da yanı sıra birçok hekim yer aldı.

böbrek nakli  bakırköy tıp günleri

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen ve 30 Eylül Cuma günü açılışı yapılan sempozyumun ilk gününde bizler de Prof. Dr. Barış Akin ve Şişli Florence Nightingale Böbrek Nakli ekibi olarak Canlı yayınla böbrek nakli – Laparoskopik retroperitoneal donör nefrektomi (Laparoscopic retropeitoneal donor nephrectomy) gerçekleştirdik.

İki gün süren sempozyumda, böbrek nakli, robotik böbrek nakli ve böbrek cerrahisi konuları ele alındı ve ameliyathane ortamında canlı cerrahi vaka sunumları, panelleri gerçekleştirildi.

kadavradan böbrek nakli bilgilendirme toplantısı

Kadavradan ‪Böbrek Nakli‬ Bilgilendirme Toplantısı

20 May 2016 Aktiviteler

13231043_10153603677368715_44051586_n

Kadavradan ‪Böbrek Nakli‬ Bilgilendirme Toplantımıza tüm hasta, hekim ve hemşirelerimiz davetlidir.
Toplantımız 24 ve 25 Mayıs‘ta saat 10.00 ve 12.00 arasında, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Konferans Salonu‘nda gerçekleşecektir.

Etkinliğimiz ücretsizdir.

Search

+