Başka şehirlerden merkezimize gelerek böbrek nakli olmak için size bir telefon uzaklığınızdayız…

Böbrek naklindeki başarı oranımıza ve ileri ameliyat tekniğimize ulaşmak isteyen hastalar Türkiye’nin her tarafından gelerek merkezimizde nakil olmaktadırlar. Merkezimizde nakil yaptığımız hastaları nakil sonrası takip programımıza alarak bulundukları şehirlerden sağlıklı bir şekilde takiplerini sürdürmekteyiz.

Yaşadığınız bölgede yetkin bir böbrek nakli merkezi olmadığı için böbrek nakli olma şansınızı kaçırmanıza gerek yok. “Acaba benim nakil olma şansım var mı?” diye düşünen aileler bu sorularının yanıtını merkezimize baş vurarak öğrenebilir. Size böbrek vermek isteyen bir seveniniz olduktan sonra paraya hiç ihtiyacınız yok. Sosyal güvenlik kurumu bulunan hastaların Böbrek nakli ile ilgili tüm tetkikleri merkezimizde ÜCRET ALINMADAN gerçekleştirilmektedir. İstanbul’da kalacak yeriniz yok ise hazırlık tetkiklerinin hastanemizde yatırarak tamamlanması işlemi de ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ne yazık ki nakil için yapılan tetkiklerde sizinle veya vericinizle ilgili problemler yüzünden nakil olamayabilirsiniz. Ama en azından size böbrek nakli olup olamayacağınızın sağlıklı olarak yanıtını vermemiz mümkün.

İstanbul’a gelmek için maddi olanağı olmayan hastalar halkla ilişkiler koordinatörümüz ile görüşerek sağlanabilecek destek konusunda bilgi alabilirler. Bulunduğunuz şehirden merkezimize gelirken İstanbul’u iyi tanımıyor iseniz koordinatörümüzden havaalanından hastaneye gelmek için destek konusunda da yardım isteyebilirsiniz. Merkezimize geldikten sonra alıcı ve verici için gerekli nakil öncesi doktor muayeneleri ve tetkikler hızla yapılacaktır. Böbrek nakli öncesinde kalp, nefroloji, göğüs hastalıkları, enfeksiyon gibi dallarda uzman doktorlar tarafından değerlendirileceksiniz. Yapılacak tetkikler arasında kan ve idrar tetkikleri, tomogrofi gibi ileri radyolojik tetkiklerle birlikte, doku ve kross tetkikleri bulunacaktır. Bu tetkikler genelde iki – üç gün içinde tamamlanabileceği gibi, bazı detaylı sağlık değerlendirmeleri için bir hafta kadar da sürebilmektedir. İstanbul’da kalacak yeri olmayanlar için bu tetkikler hastanemizde yatırılarak tamamlanmaktadır. Tetkikler tamamlandıktan sonra nakil için uygun bulunan çiftlerin ameliyatının hemen gerçekleştirilmesi mümkün olabilir.
Böbrek nakli sonrası bir haftalık süre içinde yeterli iyileşme sağlanmış olmaktadır. Böbrek veren kişilere uyguladığımız kameralı ve küçük kesi ile yapılan retroperitonoskopik teknik sayesinde vericiler isterlerse ameliyattan  3-4 gün sonra memleketine geri dönebilecek kadar kendilerini iyi hissedebilirler. Biz gene de böbrek vericilerinin mümkünse bir haftalık süreyi bizimle geçirmelerini öneriyoruz. İstanbul’da kalacak yeri olmayan hastaların iyileştikten sonra ilaç düzeylerinin ayarlanması amacıyla merkezimizde birkaç gün daha fazla yatırılması gerekli olabilir. Böbrek nakli olmaktan daha da önemlisi nakledilen böbreğe iyi bir şekilde bakılmasıdır. Bu sebeple nakil sonrası takip programımız aynen İstanbul’da yaşayan hastalar için olduğu gibi başka şehirlerden gelen hastalarımız için başarıyla uygulanmaktadır. Nakil sonrası ilaç düzeyi ölçümleri gibi hasas tetkikler ücretsiz olarak bulundukları şehirden İstanbul’a getirtilerek sonuçları değerlendirilmektedir. Uzun dönem takipte hastalarımıza ilk sene içinde gerekli gördüğümüz duruma göre üç – altı ayda bir genel tarama ve ileri tetkiklerin yapılması için İstanbul’a gelmeleri istenmektedir.

Sadece bir telefon etmeniz böbrek nakli olmanızın yolunu açabilir. Telefon ettiğinize ilgili koordinatörümüzle görüşeceksiniz ve nakil yolculuğunuz için gerekli planlamayı koordinatörümüz ile birlikte yapacaksınız.
Bizlerle iletişime geçmek için hemen TIKLAYIN.